Ak patríte aj vy k ľuďom, ktorí sú večne hladní, alebo si nevedia predstaviť dovolenku bez svojej obľúbenej potraviny, tak si prečítajte tento článok. Dozviete sa v ňom aj to, čo všetko si vziať môžete, a naopak, čo je lepšie nechať radšej doma v chladničke.
Jedlo v príručnej batožine?
V príručnej batožine môžete prepravovať potraviny ako napríklad obložené bagety, chlieb, keksy, chipsy, instantné polievky a podobne. V rámci tekutín netreba zabúdať na to, že môžete prevážať maximálne 1 liter tekutín na jednu osobu, pričom však musí byť rozdelený do menších nádobiek do 100 ml zabalených v priesvitnom obale.
Nezabúdajte na to, že niektoré potraviny sa rátajú k tekutinám.
Ak rozmýšľate nad tým, že by ste si chceli so sebou zobrať napríklad bryndzu, tresku, kečup, horčicu, nutellu, nátierkový syr, tvaroh či maslo do príručnej batožiny, môžete tak urobiť len v objeme do 100 gramov alebo 100 ml. Musia byť umiestnené v uzatvárateľnom plastovom vrecku spolu s ostatnými tekutinami. Ak chcete prepraviť potraviny vo väčšom objeme, umiestnite si ich do podanej batožiny.
Potraviny musia byť dobre zabalené.
Netreba zabúdať na to, aby boli potravinové výrobky zabalené v pôvodnom obale výrobcu. Niektoré letecké spoločnosti môžu odmietnuť prevoz čerstvých produktov rýchlo podliehajúceho skaze, a to najmä na dlhších trasách. Počas prevozu potravín treba pamätať na colné predpisy krajiny, do ktorej cestujete.
Čo je lepšie nechať doma?
Vo väčšine prípadov sa v prípade cesty do krajín, ktoré nie sú členmi Európskej Únie, nesmú dovážať čerstvé potravinové výrobky. Takisto sa produkty ako mäso, mliečne výrobky, ovocie, zelenina nesmú dovážať z krajín, ktoré nie sú členmi EÚ, do žiadneho členského štátu. Je lepšie, ak si tieto obmedzenia pozriete na webe konkrétnej krajiny, aby ste tak predišli zbytočným problémom.
Veríme, že sme vám týmto článkom pomohli a už viete, čo z jedál si so sebou pri cestovaní môžete zobrať. Nezabudnite si tiež pozrieť našu ponuku a vybrať si ten správny kufor na cestovanie na vaše cesty.